tejas | |
|
There are already 57 teams registered. Remember that if you exceed 64 qualifying rounds will be made.
1- Emperatus (España / Spain)
2- RBB Handball (Mexico)
3- Fringe División (España / Spain)
4- OM Vitrolles (Francia / France)
5- RK Metalac (Serbia)
6- Yucatan Handball (Mexico)
7- BM Yucas (Mexico)
8- Maracena BM (España / Spain)
9- Angel Ximenez Puente-Genil (España / Spain)
10- HB Spanish Vezprem (UK)
11- Team Handball Mü (España / Spain)
12- Indeseables (Mexico)
13- Estrella Roja fc (España / Spain)
14- Gasoleros FC (Mexico)
15- Defensores de VGG (Argentina)
16- Emerita Avgusta (España / Spain)
17- Washington Wizards (España / Spain)
18- Cehegineros (España / Spain)
19- Hc Castello (Italia / Italy)
20- Blue Jays (Italia / Italy)
21- Rzeszow HC (Polonia / Poland)
22- A.S.B.A.L Handball (Argentina)
23- C.H. Isotopos de Palautordera (España / Spain)
24- Eagles Handball Team (Italia / Italy)
25- Tarraco 82 (España / Spain)
26- Club Balonmano Ferrol (España / Spain)
27- Real Merida (Mexico)
28- Apahand/UCS/Fatima Saude (Brasil / Brazil)
29- USAM Brest (Francia / France)
30- HBC Poullic al lor (Francia / France)
31- Phoenix Suns Alla Riscossa (Italia / Italy)
32- Balatoni KC (Hungria / Hungary)
33- Salats Atletics Suria (España / Spain)
34- Royal Handball (España / Spain)
35- HB Naron (España / Spain)
36- Rara Avis (Italia / Italy)
37- Phoenix Suns (Polonia / Poland)
38- Talexin Brothers (España / Spain)
39- Poseidon (España / Spain)
40- BM Bola Molusca (España / Spain)
41- Macedonian Lions (Macedonia)
42- Pallamano Firenze La Torre (Italia / Italy)
43- Hercules Sao Fernando (Brasil / Brazil)
44- Handball Pays de Vannes (Francia / France)
45- Pedzace Szczypiory (Polonia / Poland)
46- Nitro Circus (Polonia / Poland)
47- Team de Tom (Francia / France)
48- Les Bisounours (Francia / France)
49- Furore R&O (Holanda / Netherland)
50- South Town HB (Canada)
51- Ludolfina Lublin (Polonia / Poland)
52- Tartessos Club Balonmano (España / Spain)
53- Numancia Team (España / Spain)
54- Mahou Team (España / Spain)
55- Pastaguine (Francia / France)
56- HBC Nantes (Francia / France)
57- HC Sävehof (Suecia / Sweden) |
|
|
Pilato | |
|
sorry but when the match schedule will be there? |
|
|
tejas | |
|
The draw is on 4 August. That same day there will be competition schedule. |
|
|
Posts: 7 | Joined: 2012-03-28 | Offline |
|
Burons dias, como lue go yo inscrivit me en este torneo? |
|
|
tejas | |
|
ludmi wrote:
Burons dias, como lue go yo inscrivit me en este torneo? |
I leave the tournament website:
libertycup.jimdo.com
To join just send the data to an email asking us.
libertycup@outlook.com |
|
|
tejas | |
|
Tomorrow is the deadline to register for the competition
Right now we are 60 teams |
|
|
Pilato | |
|
|
tejas | |
|
The registration period closes.
There are 64 clubs in the competition.
The draw is ahead of this afternoon |
|
|
tejas | |
|
It has made the draw for the first group stage. So gone are the different groups and the three days. All information on the tournament website.
GROUP 1:
1º- Balonman Naron CCD
2º- Estrella Roja FC
3º- Indeseables
4º- Les Bisounours
P1 (11/08/2014)
Estrella Roja FC - Balonman Naron CCD
Indeseables - Les Bisounours
P2 (18/08/2014)
Balonman Naron CCD - Les Bisounours
Indeseables - Estrella Roja FC
P3 (25/08/2014)
Indeseables - Balonmano Naron CCD
Les Bisounours - Estrella Roja FC
GROUP 2:
1º- BM Bola Molusca
2º- Handball Pays de Vannes
3º- Macedonian Lions
4º- OM Vitrolles
P1 (11/08/2014)
Handball Pays de Vannes - Macedonian Lions
OM Vitrolles - BM Bola Molusca
P2 (18/08/2014)
Macedonian Lions - BM Bola Molusca
OM Vitrolles - Handball Pays de Vannes
P3 (25/08/2014)
OM Vitrolles - Macedonian Lions
BM Bola Molusca - Handball Pays de Vannes
GROUP 3
1º- Braga ABC
2º- HB. Real Madrid
3º- HBC Poullic al Lor
4º- Washington Wizards
P1 (11/08/2014)
Braga ABC - Washington Wizards
HBC Poullic al Lor - HB. Real Madrid
P2 (18/08/2014)
Washington Wizards - HB. Real Madrid
HBC Poullic al Lor- Braga ABC
P3 (25/08/2014)
HBC Poullic al Lor - Washington Wizards
HB. Real Madrid - Braga ABC
GROUP 4:
1º- C.H. Isotopos de Palautordera
2º- Defensores de VGG
3º- HC Castello
4º- Numancia Team
P1 (11/08/2014)
Defensores de VGG - HC Castello
Numancia Team - C.H. Isotopos de Palautordera
P2 (18/08/2014)
HC Castello - C.H. Isotopos de Palautordera
Numancia Team - Defensores de VGG
P3 (25/08/2014)
Numancia Team - HC Castello
C.H. Isotopos de Palautordera - Defensores de VGG
GROUP 5:
1º- A.S.B.A.L
2º- Blue Jays
3º- Emerita Avgusta
4º- Yucatan Handball
P1 (11/08/2014)
Emerita Avguta - Blue Jays
A.S.B.A.L - Yucatan Handball
P2 (18/08/2014)
Blue Jays - Yucatan Handball
A.S.B.A.L - Emerita Avgusta
P3 (25/08/2014)
A.S.B.A.L - Blue Jays
Yucatan Handball - Emerita Avgusta
GROUP 6:
1º- Angel Ximenez Puente-Genil
2º- Bm Yucas
3º- Fringe Division
4º- Hercules Sao Fernando
P1 (11/08/2014)
Hercules Sao Fernando - Fringe Division
BM Yucas - Angel Ximenez Puente-Genil
P2 (18/08/2014)
Fringe Division - Angel Ximenez Puente-Genil
BM Yucas - Hercules Sao Fernando
P3 (25/08/2014)
BM Yucas - Fringe Division
Angel Ximenz Puente-Genil - Hercules Sao Fernando
GROUP 7:
1º- HC Savehof
2º- Ideal Sport
3º- Pedzace Szczypiory
4º- RK Metalac
P1 (11/08/2014)
Pedzace Szczypiory - RK Metalac
HC Savehof - Ideal Sport
P2 (18/08/2014)
RK Metalac - Ideal Sport
HC Savehof - Pedzace Szczypiory
P3 (25/08/2014)
HC Savehof - RK Metalac
Ideal Sport - Pedzace Szczypiory
GROUP 8:
1º- Eagles Handball Team
2º- Gasoleros FC
3º- Ludolfina Lublin
4º- Velan
P1 (11/08/2014)
Ludolfina Lublin - Velan
Eagles Handball Team - Gasoleros FC
P2 (18/08/2014)
Velan - Gasoleros FC
Eagles Handball Team - Ludolfina Lublin
P3 (25/08/2014)
Eagles Handball Team - Velan
Gasoleros FC - Ludolfina Lublin
GROUP 9:
1º- Mahou Team
2º- ORK Mohi
3º- Phoenix Suns
4º- Salats Atletics Suria
P1 (11/08/2014)
ORK Mohi - Salats Atletics Suria
Mahou Team - Phoenix Suns
P2 (18/08/2014)
Salats Atletics Suria - Phoenix Suns
Mahou Team - ORK Mohi
P3 (25/08/2014)
Mahou Team - Salats Atletics Suria
Phoenix Suns - ORK Mohi
GROUP 10:
1º- Poseidon
2º- RBB Handball
3º- South Town HB
4º- Team de Tom
P1 (11/08/2014)
Team de Tom - Poseidon
South Town HB - RBB Handball
P2 (18/08/2014)
Poseidon - RBB Handball
South Town HB - Team de Tom
P3 (25/08/2014)
South Town HB - Poseidon
RBB Handball - Team de Tom
GROUP 11:
1º- Club Balonmano Maracena
2º- Rara Avis
3º- Royal Handball
4º- USAM Brest
P1 (11/08/2014)
Royal Handball - USAM Brest
Rara Avis - Club Balonmano Maracena
P2 (18/08/2014)
USAM Brest - Club Balonmano Maracena
Rara Avis - Royal Handball
P3 (25/08/2014)
Rara Avis - USAM Brest
Club Balonmano Maracena - Royal Handball
GROUP 12:
1º- HB Spanish Vezprem
2º- Nitro Circus
3º- Pastaguine
4º- Tartessos Club Balonmano
P1 (11/08/2014)
Nitro Circus - Tartessos Club Balonmano
HB Spanish Vezprem - Pastaguine
P2 (18/08/2014)
Tartessos Club Balonmano - Pastaguine
Hb Spanish Vezprem - Nitro Circus
P3 (25/08/2014)
Hb Spanish Vezprem - Tartessos Club Balonmano
Pastaguine - Nitro Circus
GROUP 13:
1º- Rzeszov HB
2º- Tarraco 82
3º- Taxelin Brothers
4º- Team Handball Mü
P1 (11/08/2014)
Tarraco 82 - Taxelin Brothers
Rzeszov HB - Team Handball Mü
P2 (18/08/2014)
Taxelin Brothers - Team Handball Mü
Rzeszov HB - Tarraco 82
P3 (25/08/2014)
Rzeszov HB - Taxelin Brothers
Team Handball Mü - Tarraco 82
GROUP 14:
1º- Emperatus
2º- Giants & Dwarfs
3º- HB Naron
4º- Phoenix Suns alla Riscossa
P1 (11/08/2014)
Giants & Dwarfs - HB Naron
Phoenix Suns alla Riscossa - Emperatus
P2 (18/08/2014)
Hb Naron - Emperatus
Phoenix Suns alla Riscossa - Giants & Dwarfs
P3 (25/08/2014)
Phoenix Suns alla Riscossa - HB Naron
Emperatus - Giants & Dwarfs
GROUP 15:
1º- Apahand/UCS
2º- Cehegineros
3º- Club Balonmano Ferrol
4º- HBC Nantes
P1 (11/08/2014)
HBC Nantes - Apahand/UCS
Cehegineros - Club Balonmano Ferrol
P2 (18/08/2014)
Apahand/UCS - Club Balonmano Ferrol
Cehegineros - HBC Nantes
P3 (25/08/2014)
Cehegineros - Apahand/UCS
Club Balonmano Ferrol - HBC Nantes
GROUP 16:
1º- Balatoni KC
2º- Furore R&O
3º- Pallamano Firenze La Torre
4º- Real Merida
P1 (11/08/2014)
Real Merida - Furore R&O
Pallamano Firenze La Torre - Balatoni KC
P2 (18/08/2014)
Furore R&O - Balatoni KC
Pallamano Firenze La Torre - Real Merida
P3 (25/08/2014)
Pallamano Firenze La Torre - Furore R&O
Balatoni KC - Real Merida |
|
|
|